Haber

Muğla Büyükşehir’den Menteşe Yenibağyaka’ya yeni içme suyu deposu

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ takımları, Menteşe’nin Yenibağyaka Mahallesi’nde yeni içme suyu deposu yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Eski depoyu yıkan gruplar bölgeye modern ve şimdiki yönetmeliklere uygun yeni içme suyu deposu yaptı.

İl genelinde içme suyu projelerini hayata geçirmeye devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi son olarak Menteşe’de yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Menteşe’nin kırsal mahallelerinden birisi olan Yenibağyaka Mahallesi’nde çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü takımları, mahallenin muhtaçlığını karşılayacak yeni içme suyu deposunu hizmete sundu.

MUSKİ grupları tarafından Yenibağyaka Mahallesi’nde mahallenin içme ve kullanma suyunu besleyen, eski su deposu yıkılarak yerine 100 metreküplük yeni içme suyu deposu yapıldı. 898 bin 573 TL maliyet ile yapılan çağdaş ve yeni yönetmeliklere uygun içme suyu deposu ile birlikte Yenibağyaka Mahallesi’nin daha pak ve inançlı içme suyuna kavuşması sağlandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu