Haber

Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi 16 Ekim’de Yapılacak

Güvenli İş Platformu tarafından geçtiğimiz yıl alanında uzman STK’lar, gıda ve tarım alanındaki kurumlar ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi ve Geleceği Besle ödül töreni ile önemli bir farkındalık yaratıldı. Bu farkındalığı artırmak ve uluslararası boyuta taşımak amacıyla ikincisini düzenleme kararı alan Zirve komitesi, etkinliğin 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde Uluslararası Güvenli Eserler Zirvesi adı altında gerçekleştirileceğini duyurdu.

PANELLER DÜZENLENECEK

Depremden etkilenen illerde tarımsal üretime ve tarım ekonomisine dikkat çekmek için ‘El Ele’ temasıyla gerçekleştirilecek Tepe programında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, yemek tarifi denemeleri ve israfa dur diyen atölyeler, ve 22 ülkeden kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılacağı ülke masası. toplantılar yapılacak. Ayrıca depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ve Kooperatif Elele Masaları’, kesim profesyonelleri için ‘Kariyer Buluşmaları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışı’ da programla eş zamanlı olarak bu yılın zirvesinde gerçekleştirilecek. .

BAŞVURU ÜCRETSİZ

“Geleceği Besliyoruz” mottosuyla ülke genelinde ikinci kez düzenlenecek Geleceği Besle Ödülleri ile büyük-küçük, kurum-kişi ayrımı yapılmadan ve başvuru bedeli olmadan, gerçekleştirilemeyen iş ve projeler, gıda ve tarım alanına anlamlı bir katkı hedeflenirken duyulacaktır. Ürün güvenliği konusundaki başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkıda bulunan, yenilikçi bakış açısıyla sürdürülebilirliği pekiştiren ve kıt kaynakların kullanımı konusunda sorumluluk hissederek aksiyon alan ürün/firma veya kuruluşlara verilecek Geleceği Besle Ödülleri, 100 uzman komite üyesinin kapalı oyu ile belirlenecektir. . 33 farklı kategoride ödül verilecek olan yarışmaya başvurular 3 Temmuz’da başlayacak ve başvurular www.guvenilirurunplatformu.com adresinden ücretsiz olarak yapılabilecek.

samsat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu