Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engellilerin Oy Kullanması İçin Seferber Oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yatağa bağlı ve yürümekte güçlük çeken hasta, ortopedik engelli ve yaşlıları vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri için seferber etti. Ambulanslarla sandık başına ve sedyelerle okullara getirilen vatandaşlar, rahatlıkla oy kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, saat 08.00’in prestijiyle, 13. Cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçimlerinde ortopedik engelli ve yatalak hastaların vatandaşlık misyonunu yerine getirebilmesi için tüm imkanlarını seferber etti. Tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak ve yarı yatalak hastalara ücretsiz ulaşım sağlandı. Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Engelli Şube Müdürlüğü koordinasyonunda 20 ambulans ve 100’e yakın araçla önceden başvuran 700’e yakın vatandaşa ücretsiz ulaşım sağlandı.

Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi’nde yaşayan 52 yaşındaki doğuştan serebral palsi hastası Şerife Çırak, Büyükşehir ekipleri tarafından sedyeyle evinden alınarak ambulansla Kovukçınar Mahallesi’ndeki Barbaros Ortaokulu’na getirildi. Sedye ile sandık başına götürülen Şakar, oyunu kullandıktan sonra evine bırakıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti oy verme süreci bitene kadar kesintisiz devam etti. – BURSA

osmaneliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu